Sasniegumi

Reinis eglītis- lielais stāstnieks

4.klases skolēns Reinis Eglītis jau otro gadu, piedaloties konkursā "Teci, teci, valodiņa", pierāda savu prasmi izteiksmīgi runāt Rīgas fināla sacensībās. Sākotnēji bija jāpiedalās Valmieras reģiona konkursā, kurā Reinis izcīnīja ceļazīmi uz Rīgas finālu. Šogad, ņemot vērā valstī esošo situāciju, konkurss noritēja attālināti, stāstnieks bija jānofilmē, ieraksts jānosūta, un jāgaida rezultāti. Reinis atzīst, ka šādam konkursa formātam ir savi plusi un mīnusi. Grūtības esot bijušas skatīties kamerā visu runāšanas laiku, savukārt ieguvums tas, ka uzstāšanos iespējams filmēt, kamēr kļūdu nav. Savukārt skolotāja Judīte Saldūksne, kura gatavoja Reini šim konkursam, atzina, ka, filmējot runu, ir ļoti jāpiedomā pie dikcijas un pareizrunas, jo mikrofonā diemžēl balss tiek izmainīta. Tāpat žēl, ka stāstnieki viens otru nesatika klātienē, lai smeltos iedvesmu un sadraudzētos.

Priecājamies un lepojamies ar Reini!

Paldies skolotājai Judītei!

Veiksmīga dalība matemātikas olimpiādē

14.februārī matemātikas mīļotājas - 5.klases skolnieces Emīlija Roce un Elīza Markevica- piedalījās Valmieras pilsētas un novadu olimpiādē matemātikā. Meitenes godam cīnījās visu atvēlēto laiku- piecas stundas-, un ne velti! Elīza Markevica olimpiādē ieguva 2.vietu, bet Emīlija Roce - atzinību. Paldies meitenēm, kuras cītīgi visa gada garumā papildus mācījās, un skolotājai Ņinai Ādamsonei, kura meitenes gatavoja!

Rubene – Turcija – Roboti

Tikko no Turcijas pilsētas Izmiras pārradās šā gada Latvijas čempioni robotikā- Rubenes pamatskolas komanda. Šīs FLL (First Lego League) pulcēja 10-16 gadīgos bērnus. Tas bija kosmoss! Un mēs tajā jutāmies labi. Starp Eiropas 44 komandām (21 valsts) un pasaules 38 komandām (18 valstis) bija tādi grandi, kā ASV, Japāna, Ķīna, Koreja, Taivāna, Arābu emirāti, Indija utt. Rubenes pamatskola bija vismazākās skolas komanda, bet bijām gana ņipri un varoši, lai par sevi liktu runāt, saņēmām daudz apbrīnas un atzinības vārdus par mūsu paveikto - tiekot un startējot šajā lielajā pasākumā.

Latvijas vēstneši. Tā mēs sevi dēvētu, jo liela daļa dalībnieku nemaz nezināja, kur atrodas Latvija, kas ir latvieši. Bērni iemācījās drošāk uzrunāt svešiniekus, iepazīstinot ar mūsu valsti, novadu un skolu. Kā pārsteigumu līdzi paņēmām Latvijas rudzu maizi un medu. NETICAMI GARDI, tā mūs novērtēja meksikāņi, kuriem pesticīdi esot iznīcinājuši bišu saimes, francūži gribēja atpirkt mūsu medu (beigās noorganizējām dāvaniņu). Bērni centās – tā bija papildus slodze sacensībām, bet pieredze un iespaidi ir neatsverami.

Kā veicās robotu spēlē? Nu netikām fināla raundā, toties spējām parādīt, ka pat vienkārši būvēts robots ar pareizu stratēģiju spēj mūsu zēnus iecelt vidusdaļā. Priekšā dažām superkomandām un starp komandām, kuras pārstāvēja specializētās skolas, privātas skolas, robotu novirzienu klases utt. pārsvarā papildus finansētas no valsts budžeta. Mēs nostartējām godam. Ne velti dažas inovācijas mūsu robotā tiesneši nāca speciāli atkārtoti izpētīt mūsu stendā.

Organizācija grandioza. Ar bažām lūkojāmies kartē, bet reāli pat pieaugušie nebija pieredzējuši tāda līmeņa precizitāti un rūpes par dalībniekiem. Mēs tikām nodarbināti 4 dienas no 7.00-21.00 brīvais laiks bija viena stunda pēdējā dienā, lai skolotāja Ļena mūs aizvestu uz plašo promenādi Egejas jūras krastā.

Kopvērtējumā. Mēs šo braucienu, iespējams, nekad neaizmirsīsim…. Paldies Kocēnu novada domei par lielo atbalstu, paldies visiem labiem cilvēkiem, kuri ziedoja naudiņu, lai mēs krāšņi varētu pārstāvēt savu valsti. Paldies skolotājai Ņinai un Ļenai, kuras palīdzēja organizatoriskos jautājumos, paldies visiem, kuri mūs atbalstīja ar labiem vārdiem. Šādu braucienu dēļ ir vērts mācīties un censties!

Atskatu veidoja komandas treneris Ivars Ādamsons

Pirms gājiena